włoska restauracja w Krakowie

Prawdziwie włoska restauracja – jak ją rozpoznać?

Restauracje włoskie to w Polsce najbardziej popularny typ restauracji. Lubimy jedzenie włoskie bo jest smaczne, pożywne i ładnie wygląda na talerzu. Bez wątpienia najczęściej jemy makarony. Mocniej zaznajomieni z kuchnią włoską goście degustują rzadsze dania obiadowe takie jak canelloni, gnocchi i desery włoskie.
Szukając prawdziwej włoskiej restauracji trzeba zwrócić uwagę na elementów: czy restauracja korzysta z włoskich produktów, czy w menu są również nie tak typowe dania, czy lista win, zawiera klasyczne włoskie wina. Włoska kuchnia to duża różnorodność i dania z wielu części Włoch. Najlepsza włoska restauracja wprowadzi prawdziwie włoski smak.

Kuchnia włoska nie jest trudna, ale to nie znaczy, że jest mniej smaczna Z pewnością można stwierdzić, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni europejskich .

Dobre wino włoskie

Jakakolwiek restauracja włoska, która ubiega się do bycia eleganckim miejscem na kulinarnej mapie regionu, nie może zaniedbywać wina. Obiad na włoską modę z całą pewnością musi zawierać też trunek. Lampka białego wina to we Włoszech typowa praktyka. Co zjeśc w Krakowie Najbardziej typowe wina włoskie to montepulciano d’abruzzo z Abruzji, lombardyjskie oltrepo pavese oraz monti z Sardynii. Włoska restauracja – o ile rzeczywiście chce być rozpoznawana jako typowa włoska trattoria, musi mieć różnorodną kartę win.

Klasyczna włoska restauracja

Mając ochotę poznać fenomen włoskiego gotowania bez wątpienia warto odwiedzić restaurację, która potrafi przygotować nie tylko makaron i pizzę.
Zobacz film