Tradycyjna kuchnia polska

Jeśli chcesz spróbować schematycznej kuchni polskiej, przestań liczyć własne kalorie. Zwyczajowe posiłki są niezwykle obfite i często zawierają niemało mięsa. Wystarczy jednak spróbować jedynie trochę, żeby odkryć, że są w rzeczywistości smaczne oraz warte paru kęsów więcej. W największym stopniu rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma istotnymi towarami które spożywają na co dzień jest chleb oraz lokalna kiełbacha.

restauracje Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest autentyczną bombą kalorii, jednakowoż kiedy raz się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się kuszeniu, aby nie sięgnąć po znacznie więcej.
•    Jest bogata w przeróżne rodzaje mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z oszałamiającego chleba i pysznych kiełbasek (lepszych niż niemieckie!).
•    Menu polskie jest ciągle wzbogacane o oryginalne smaki, niekiedy nawet egzotyczne.

Jakich produktów nie może zabraknąć w szablonowej krajowej kuchni?

Polish Cuisine in Krakow

Najbardziej przeciętnymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski oraz wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół oraz przypraw takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka lub pieprz. Najatrakcyjniejsze desery to ciasta oraz ciastka. Kieliszek wódki jest dobrym uzupełnieniem świątecznych posiłków oraz wspomaga strawić dania.

Skąd lokalna kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała detale ze swoimi sąsiadami, można w niej także odkryć w rzeczywistości przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Współcześnie polskie menu bezustannie się zmienia, pod wpływem różnych, od czasu do czasu egzotycznych potraw.
•    Prócz sztampowych restauracji specjalizujących się w polskiej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować także w wegetariańskich bufetach, oraz w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Reasumując – jaka jest sztampowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, smakowita i w pewnych sytuacjach straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci wolno dzisiaj z łatwością odnaleźć wszelkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy schematycznych potraw oraz bardzo dobre polskie napoje oraz upajać się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.