szarlotka z kaszą jaglaną

Obecnie skupiamy się na tym, co konsumujemy – wybieramy towary coraz to rozsądniej, kierując się zdrowiem oraz dietą. Czasy, kiedy tak właściwie jedliśmy wszystko w nieograniczonych ilościach już minęły – czas na zdrowe pożywienie oraz naturalne towary. Z tego powodu coraz to częściej też wypatruje się wymienników w kuchni. Sól oraz tłuszcz zostaje całkowicie odsunięty od jadłospisu a artykuły dość ciężkie dla żołądka i jelit, tak jak na przykład makaron lub ziemniaki. Wielokrotnie zastępuje się je towarami lżejszymi, na przykład ryżem bądź kaszą. Mają one równie dużo towarów odżywczych, niemniej jednak organizm najzwyczajniej w świecie znosi je o wiele odpowiedniej. Perfekcyjnym przykładem odpowiedniego towary jest kasza jaglana, która niegdyś gościła na stołach niesłychanie wielokrotnie a teraz niestety pozostała zapomniana.

szpinak kasza jaglana

Na szczęście coraz to więcej ludzi lubi jej uroki i decyduje się na wprowadzenie do powszedniego jadłospisu tej oczywiście kaszy. Z jakiej przyczyny? Czym ona różni się od standardowej kaszy do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni na co dzień? Otóż riposta na to zapytanie jest niezmiernie łatwa – kasza jaglana to kompletnie inny rodzaj kaszy. Już sam jej wygląd na to wskazuje, albowiem są to niezwykle delikatne ziarenka o kolorze żółtym. Trzeba traktować ją trochę inaczej aniżeli sztampową, kultową nam kaszę, bowiem nie gotuje jej się jedynie tradycyjnie. Jej przygotowanie wymaga nieco więcej czasu lecz jest tego warte, albowiem wrażenia smakowe są w gruncie rzeczy fajne. Z jakiej przyczyny jednak powinniśmy zaciekawić się tą właśnie kaszą? Otóż kasza jaglana posiada nadzwyczaj dużo pozytywnych dla człowieka właściwości, jakich nie posiada żaden inny produkt bądź trudno jest je znaleźć.
Przykład? Kasza jaglana jest bardzo trafnym źródłem nadzwyczaj wielu witamin z grupy B, jednak nie jedynie, dostarcza bowiem również witaminy z grupy E, które bardzo poprawiają pamięć oraz koncentrację a również dużo wspaniałych składników mineralnych, a mianowicie magnez, fosfor, żelazo czy potas. Prócz tego kasza jaglana to jest bardzo bogata w antyoksydanty, co świadczy, że wychwytuje oraz w głównej mierze neutralizuje tak nazywane wolne rodniki, dla nas dosyć niebezpieczne. Jakie właściwości jeszcze sobą reprezentuje? To oszałamiający sposób na zmniejszenie poziomu cholesterolu we krwi, to także kasza bardzo odżywcza i w głównej mierze lekkostrawna, wskutek tego nadaje się dla chorych oraz oczywiście dla dzieci, jakim wbrew pozorom słuszny przyrządzona powinna niezwykle smakować. Zawiera również krzemionkę, składnik nieczęsto spotykany dlatego tak znaczący, która odpowiada za zdrowy wygląd paznokci i skóry i zapobiega odwapnianiu kości.