mięśnie kegla a orgazm

Od jakiegoś czasu wiele mówi się o tym, że praktycznie każda dama, niezależnie od wieku powinna ćwiczyć regularnie mięśnie Kegla. Są to silne mięśnie, jakich zadaniem jest utrzymanie na miejscu organów wewnętrznych. To właśnie dzięki nim, wolno urodzić dziecko z łatwością oraz mniejszym bólem, równolegle nie ryzykując nacięcia krocza. Także po porodzie przydają się silne i wzmocnione mięśnie Kegla, bo dzięki nim nie ma kłopotów z nietrzymaniem moczu.

mięśnie kegla za co odpowiadają

Z reguły mięśnie Kegla ćwiczą w związku z tym kobiety w ciąży oraz planujące ją. Jeśli pozostaną one prawidłowo wzmocnione, o wiele łatwiej jest przejść przez oczywisty poród oraz równolegle nie odczuwać aż tak silnego bólu. Zdarza się, że do gabinetu fizjoterapeuty trafiają również panie, jakie rodziły dawno, jednak pojawiły się u nich komplikacje z nietrzymaniem moczu, zazwyczaj wysiłkowym, na skutek:
•    kichnięcia,
•    kaszlnięcia,
•    śmiechu,
•    podnoszenia ciężaru.
Mięśnie Kegla to inaczej mówiąc mięśnie dna miednicy. Wolno je z łatwością zlokalizować w trakcie próby wstrzymania strumienia moczu. W jaki sposób najprawidłowiej je ćwiczyć? Całe ćwiczenie polega jedynie na napinaniu mięśni oraz ich rozluźnianiu. Najodpowiedniej rozpocząć od pozycji leżącej, jakkolwiek z w pewnych sytuacjach można też ćwiczyć w innych pozycjach. Wypada napinać mięśnie przez kilka sekund, a później rozluźniać je na dwa razy dłuższy czas.
Niezmiernie istotne jest to, aby napinać wyłącznie mięśnie Kegla, a nie brzuch, czy pośladki. Przed skurczem wypada wziąć głęboki wdech i powoli wypuszczać powietrze w trakcie rozluźniania mięśni. Najporządniej jest zastosować serię dziesięciu powtórek. Takich serii powinno się wykonywać około trzech w ciągu dnia. Poprawę wolno odnotować już nawet po sześciu tygodniach, jednakże warto ćwiczyć dalej, przynajmniej raz na dzień.
W aptekach oraz punktach sprzedaży wolno aktualnie kupić właściwe kulki do ćwiczenia mięśni dna miednicy. Bardzo wspomagają one cały proces i okazuje się, że przynoszą doskonałe rezultaty. Z takimi kulkami również ćwiczy się na zasadzie kurczenia oraz relaksowania mięśni.
Damy, jakie regularnie ćwiczą, przyznają że przyniosło to wynik w czasie porodu drogami natury oraz o wiele szybciej były one w stanie do siebie dojść. Poza tym, u takich kobiet z łatwością usuwa się również problem nietrzymania moczu. Większość z nich wskazuje, że dzięki sprawnym mięśniom Kegla mogą również czerpać poprawniejszą przyjemność ze współżycia. Ma to również realny wpływ na odczucia seksualne partnera. Takie treningi nie są wysiłkowe oraz nie zajmują wiele czasu, a wolno je wykonywać dosłownie wszędzie i o każdej porze. Otoczenie z pewnością nawet się nie zorientuje.