Kraków coraz przyjaźniejszy Krakowianom

Wśród licznych miejscowości w kraju, Kraków wybija się nie jedynie w obszarze sztuki i rozrywki, ale też na licznych innych polach. Zaczyna być miastem przyjemnym do mieszkania. Przekształcenia, jakie dotknęły miasto w ostatnich okresach sprawiają, że miasto naprawdę idzie w górę.
Pomocne nowości w mieście.
Co godnego pochwały załatwiono w ciągu ostatniego czasu? Wielość udogodnień i inwestycji jest spora. Niezwykle pomogły w tym aspekcie dotacje EU, z których miasto niemało czerpie. Szybkie postępowanie w obszarze zdobywania dotacji spowodowały, że małopolska uzupełniła się o następne drogi, ekologiczne autobusy trasportu miejskiego, oraz nowe miejsca konferencyjno – sportowe.
Niemałe innowacje są niewidoczne dla zwykłego obywatela. Nie znaczy to mimo wszystko, że nie funkcjonują. Zwykle pomijamy nie związane z nami historie. Typowemu mieszkańcowi miasta wydaje się, że w regionie niewiele się dzieje. Natomiast Kraków zmienia się z każdym miesiącem. Programy naprawcze w zakresie zarządzania odpadami, budowie i modernizacji siatki wodociągowej, budowa ekranów przeciw hałasowi to tylko niektóre zmiany, jakie pozwalają krakusom lepiej oraz bardziej komfortowo funkcjonować. Kraków zmienia się też pod kątem możliwości konferencyjnych. Potencjał miasta idzie w górę za pomocą takich inwestycji jak: Kraków Arena czy stadion Cracovia. takie nowości inspirują przyjezdnych do odwiedzin.
Rozpoczynane przez radnych akcje nie dotyczą jedynie samego środka miasta, ale również są związane z całym województwem małopolskim. Zatem zamiast utyskiwać lecz dostrzec innowacje w jakie obrodził Kraków.
Następne lata – jeśli uda się utrzymania szybkości innowacji – umożliwią miastu zostać prawdziwą stolicą małopolski.
Jacek Majchrowski prezydent